Përshëndetje!Universiteti Planetar i Tiranės si njė nga alternativat serioze, tė besueshme, profesionale dhe konkuruese nė rrjedhėn e zhvillimeve tė shumta tė Arsimit tė Lartė, synon tė ofrojė standarte, cilėsi, pėrgatitje bashkohore dhe pėrshtatje me tregun e punės.


Universiteti Planetar i Tiranės i orientuar drejt vlerave dhe formave tė reja tė kėrkim-zhvillimit, ka pėr mision tė formojė specialist tė zot qė marrin pėrsipėr e u pergjigjen me dinjitet sfidave tė tė jetuarit nė njė shoqėri tė hapur.


Universiteti Planetar i Tiranės ka si kolona tė forta pėr besim dhe sukses orientimin drejt Hapėsirės Evropiane tė Arsimit tė Lartė, profesionalizmin e pėrkushtimin e shkallės sė lartė, bashkėpunimin dhe partneritetin e vazhdueshėm e tė pandėrprerė me studentėt dhe faktorėt e tjerė qė motivojnė dhe nxisin progres.


Universiteti Planetar i Tiranės, krijon mundsi tė mėdha pėr arritjen e potencialeve tė plota fizike, intelektuale, emocionale, sociale dhe shpirtėrore qė nevojiten nė njė botė pa kufij.


Universiteti Planetar i Tiranės, frymėzohet nga aforizma evropiane e shekullit nė tė cilin jetojmė:Besimi tek Arsimi ėshtė ēelėsi i sė ardhmes!