Raport i Vleresimit Institucional


Raport i Vleresimit Institucional - Bilingual

Buletini Shkencor

Buletini shkencor ėshtė botim i Universitetit Planetar tė Tiranės, qėllimi kryesor i tė cilit ėshtė krijimi i njė mjedisi pėr tė publikuar e pėrhapur dije nė fushat e ndryshme, pėr tė zhvilluar mė tej bashkėpunimit shkencor midis pedagogėve e studiuesve europian e mė gjerė. Pėr kėtė arsye publikimet, janė tė shoqėruara me ekstrakt jo vetėm nė gjuhėn shqipe, por edhe nė atė angleze.
Buletini shkencor i Universitetit Planetar tė Tiranės ėshtė i regjistruar nė ISSN me nr 2227-7781 = Buletini shkencor Tė gjithė ata qė duan tė publikojnė punimet e tyre shkencore nė Buletinin e Universitetit, mund tė dėrgojnė punimet e tyre nė adresėn: buletini@planetar.edu.al, tė shoqėruara me njė referencė tė shkurtėr .
Nė referencė duhet tė jepet vlerėsimi pozitiv mbi origjinalitetin dhe rėndėsinė e shkrimit. Referenca mund tė dėrgohet e firmosur dhe e skanuar me anė tė E-mail, nė adresėn e lartpėrmendur
Artikujt vlerėsohen pėr aspektet formale dhe teknike dhe nė mungesė tė tyre ato i kthehen prapa autorit duke i treguar aspektet thelbėsorė qė duhen rregulluar dhe riparė, duke sugjeruar pėrmirėsime tė pjesshme, saktėsime etj.

BULETIN SHKENCOR Nr.1 - 2010

BULETIN SHKENCOR Nr.2 - 2010

BULETIN SHKENCOR Nr.3 - 2011

BULETIN SHKENCOR Nr.4 - 2011

BULETIN SHKENCOR Nr.5 - 2012

BULETIN SHKENCOR Nr.6 - 2012

BULETIN SHKENCOR Nr.7 - 2013

BULETIN SHKENCOR Nr.8 - 2013